fbpx
image-text

Araç Alımı İçin Fiyat Aralığı Belirleyin

 

Öncelikle yapılması gereken almak istediğiniz aracın hangi fiyat aralığında olacağına karar vermektir. Bu aşamayı bütçenize göre planlamalı ve harekete geçmelisiniz.

 

İstediğiniz araç bütçenizin üzerindeyse ne yapmalısınız?

 

Bu durumda taşıt kredisi başvurusu yapmayı düşünmelisiniz. Düşük fiyatlı araçların tamamı yüksek fiyatlı araçların belirli bir kısmı için taşıt kredisi çekmeniz mümkündür. Bunun için yapılması gereken bankaya taşıt kredisi başvurusunda bulunmaktır. Taşıt kredisini başvurusu öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler

 

Taşıt kredisi almak için başvuru yapmadan önce bütçenizin durumuna, her ay ödeyebileceğiniz para miktarına ve kaç ay vade ile geri ödemek istediğinize karar vermeniz gerekir. Banka siteleri bu konuda Taşıt kredisi hesaplama aracı ile taşıt kredisi başvurusu yapmak isteyenlere yardımcı olur.

 

Birçok bankanın sitesinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz hesaplama aracı ile bütçenize en uygun ödeme yöntemini hesaplayabilir, taşıt kredisi şartları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Hesaplama aracı, taksit tutarı, banka faiz oranları ve taşıt kredisi dosya masrafı gibi ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere ulaşmanızı sağlar. Böylelikle bankaların sunduğu değişik krediler arasından size en uygun taşıt kredisi kolaylıkla seçebilirsiniz.

 

Sizin İçin En Uygun Taşıt Kredisi seçin ve fırsatlardan yararlanın

 

Ülkemizde birçok banka taşıt kredisi kampanyası hizmeti sunmaktadır. Sıfır km. otomobiller ve ikinci el otomobiller için sunulan araç kredisi fırsatlarını inceleyebilirsiniz. Taşıt kredisi kampanyaları arasından şartları en uygun olanını seçebilirsiniz. Kampanya bünyesinde bankaların sunduğu masraf indirimi ve tamamına kredi gibi fırsatları değerlendirebilirsiniz.

 

Bununla birlikte bazı konularda dikkatli davranmanız gerekir. Sıfır araçlar için taşıt kredisinin faiz oranları ile ikinci el taşıt kredisi faiz oranları farklı olabilir. Yeni araçlar için düşük faizli taşıt kredisi alabilirsiniz. Ancak ikinci el araba için taşıt kredisi faiz oranı daha yüksek olabilir. İkinci el otomobilin yaşı da kredinin şartlarının farklı olmasına sebebiyet verebilir. Aynı zamanda birçok banka ikinci el otomobil alınabilmesi için kredi sunduğu fırsatlarla müşterilerinin kredi alımını kolaylaştırmaktadır.

 

Taşıt Kredisi Almak İçin Ne Yapılmalı?

 

Taşıt kredisi başvuru işlemi çok kolaydır. Günümüzde internet siteleri ve cep telefonu mesaj yoluyla bankaya bile gitmenize gerek kalmadan kolaylıkla yapılabilmektedir. Akbank, Garanti Bankası, Denizbank, TEB ve İş Bankası gibi taşıt kredisi veren bankaların şubelerine, gerekli belgeleri hazırlayarak da başvuru yapabilirsiniz. Banka, oto kredisini onaylamadan önce sizin risk değerlendirmenizi sorgular. Kredi notu sorgulama işlemi sonucunda kredi notunuz yüksek olursa araba kredisi başvurunuz olumlu sonuçlanır. Kredi notu daha düşük olan müşteriler için banka kefil isteyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İçin Şimdi Arayın!