fbpx
image-text

Dynobil Oto Ekspertiz Firması

Teknolojinin gelişmesi sonucunda özellikle otomotiv alanında birçok gelişme aynı anda yaşanmıştır. Bu gelişmeler sadece üretim aşamasında değil satış, satış sonrası ve özellikle de satış sırasında kendisini net bir şekilde göstermektedir. Bu konuyla ilgili olarak teknolojinin yararlanıldığı en yaygın alanlardan birisi olma durumunu eline geçiren ekspertizler, satış sırasında özellikle aracı satın almayı düşünen kişiyle ilgili olarak hizmet vermektedir.

Biz Dynobil Oto Ekspertiz Firması olarak bu konuyla alakalı çalışmalarımıza devam ederken hem kullanıcılar için hem de kullanıcılara hizmet sağlamayı amaçlayan firmalar için ayrı ayrı çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ekspertiz konusunda ülkemize kazandırdığımız birçok öncü hizmet sayesinde lider firma olma özelliğini üzerimizde büyük bir sorumlulukla taşımaya gayret ederken diğer taraftan elimizde ki mevcut teknolojiyi nasıl daha iyi bir noktaya taşıyabiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz.

Oto Ekspertiz Nedir?

“Ekspertiz” kelimesi aslında “eksper” kelimesinin dilimizde ki günlük kullanımının karşılığıdır. Temel olarak eksper kelimesi, belirli bir konuda teknik bilgisi olan kişi anlamına gelmektedir. Sadece otomotiv alanında değil birçok farklı alanda da bu kelimenin kullanımı ile karşı karşıya kaldığımız olmuştur. Bunun en sık görüldüğü alanlardan birisi de emlak sektörüdür. Burada bankalar evlere alanında uzman kişiler göndererek evin gerçek değerinin öğrenilmesini sağlamaktadır. Eksper kullanımının en yaygın kullanıldığı alanların başında ise otomotiv sektörü gelmektedir.

Oto ekspertiz genellikle 2. el araç alımlarında başvurulan bir yöntemdir. Burada aracı almak isteyen kişi, almak istediği aracın genel durumuyla ilgili olarak bilgi talebinde bulunmaktadır. Bu noktada oto ekspertizler deneyimli ustalarla teknik cihaz ve ekipmanların kullanımını sağlayarak kişiye aracın teknik, mekanik, elektriksel, donanımsal ve yapısal durumları başta olmak üzere tüm ayrıntılarının yer aldığı bir rapor hazırlamaktadır. Bu rapor doğrultusunda araca ait tüm detaylar ayrıntılı olarak incelendiği ve alıcıya iletildiği için aracın gerçek durumu ortaya çıkacaktır. Bu noktada aracı alacak kişi kendisine verilen bu ekspertiz raporu doğrultusunda kararını verecektir.

Özellikle daha önce hiç araç almamış olanlar ya da aracın herhangi bir durumunu anlayabilecek bilgiye sahip olmayan insanların başvurduğu bir yöntem olarak biliniyor olsa da aslında araçtan çok iyi anlayan insanların bile gözden kaçıracağı çok büyük detayların ortaya çıkartılması söz konusudur. Bu noktada teknolojinin kullanılması ve teknik incelemelerin bu sayede en ince ayrıntısına kadar yapılabilmesi büyük avantaj sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Almak İçin Şimdi Arayın!